Lasse festdrakt, lilla
Lasse festdrakt har nydelig vest i lilla chenille foret med baskerlin. Vesten er kantet med flotte velurbånd, og er sydd sammen med nikkersen (hel drakt).
Babydrakt som passer de aller minste.
Lasse lilla festdrakt til gutt har nydelig lilla vest i fast chenille-struktur, som er produsert i 55% polyester og 45% rayon. Vesten er foret med baskerlin, som en vanlig bunad, og har glidelåslukning i front. Vesten er pyntet med nydelige bånd og 6 sølvfargete pynteknapper.
Nikkersen er produsert i 65% polyester og 35% viskose, og er sydd sammen med vesten (hel drakt) Nikkersen har borrelåslukning nederst på foten samt en sølvfarget pynteknapp.
Skjortebodyen er i 100%bomull og har blondekant rundt krage, ermlister og brystklaff. Skjorten har en sølvfarget trykknapp med mønster på selve mansjetten (nederst på ermet)
Bodyen har jerseystoff i underdelen som gjør den elastisk.
Lasse guttedrakt fås også i sølvgrå og finnes i str 62-86.
Tips: Sølv fra Fjordsylv AS gir drakten det lille ekstra. Lasse festdrakt blir ekstra fin med en enkel, liten halsknapp eller en liten sølje.
Størrelser | 62 | 68 | 74 | 80 | 86 | 92 |
---|---|---|---|---|---|---|
Liv vidde | 53 | 55 | 57 | 59 | 61 | 64 |
Lengde vest | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 26 |
Innerbens lengde | 14 | 16 | 18 | 20 | 22 | 25 |